24/10/2013

Oczyszczanie Organizmu - Szankh Prakszalan

Szankh Prakszalana lub Warisara oznacza Gest muszli, ponieważ woda przechodzi przez kanał trawienny podobnie jak poprzez pustą muszlę. Woda wchłaniana przez usta przechodzi przez Żołądek, a potem, prowadzona prostymi ruchami, przechodzi przez całe jelito. Ćwiczenie powtarza się do momentu, gdy woda zacznie wychodzić z jelita tak przezroczysta, jak na wejściu.

Przygotowanie:
Podgrzać wodę do temperatury ciała, dodać sól (5-6 g na l litr, czyli nieduża, płaska łyżka stołowa).
Woda musi być słona, ponieważ bez soli zostałaby pochłonięta na zasadzie osmozy przez błonę śluzową i wyprowadzona w postaci moczu, a nie przez odbyt. Gdyby woda wydawała się za słona, koncentrację soli można zmniejszyć.

Wykonanie:
Najbardziej korzystną porą jest ranek, na czczo. Cały zabieg zajmuje godzinę - półtorej, a w miarę opanowania 45-60 minut. Oto schemat całkowitego przejścia wody przez kanał trawienny:
 1. Wypić szklankę słonej wody.
 2. Wykonać odpowiednie ruchy.
 3. Ponownie wypić szklankę słonej wody i powtórzyć zestaw ćwiczeń. W czasie wykonywania tych ruchów, woda wolno będzie przechodzić przez jelito, nie powodując mdłości.
 4. Powtarzać picie i ćwiczenia do tego czasu, aż wypijecie 6 szklanek, po czym należy udać się do toalety.
Zazwyczaj pierwsze wypróżnienie zachodzi prawie natychmiast. Jeśli nawet w ciągu 5 minut ono nie nastąpi, należy powtórzyć ćwiczenia już bez picia wody. Jeśli i to nie poskutkuje, trzeba będzie zastosować zwykły środek - lewatywę. Po tym pierwszym wypróżnieniu należy znów wypić szklankę wody i wykonać ćwiczenia, wrócić do toalety. Powtarzać te czynności do czasu, aż wychodząca woda będzie przezroczysta.
W zależności od zanieczyszczenia jelita, trzeba będzie wypić 10-14 szklanek. Potem można wypić 3 szklanki niesolonej wody i wykonać Wamana - Dxoyu (włożyć 2 palce do gardła, by spowodować wymioty). Odłączy to "syfon" i całkowicie opróżni żołądek.

Ćwiczenie pierwsze:
Pozycja wyjściowa: stojąc, stopy rozstawione na odległość około 30 cm, palce rąk splecione. Podnieść ręce nad głową, dłońmi do góry. Wyprostować plecy. Oddychać spokojnie.
Nie ruszając górną częścią tułowia, schylić się wolno, nie zatrzymując się w pozycji końcowej wyprostować się i natychmiast wychylić się w prawo. Powtórzyć to 4 razy, czyli wykonać 8 skłonów, co powinno trwać około 10 sekund. To ćwiczenie otwiera oddźwiernik żołądka, przepuszczając przy każdym skłonie część wody z żołądka, która przedostaje się do dwunastnicy.

  

 Ćwiczenie drugie:
Ćwiczenie to przemieszcza wodę w jelitach cienkich. Pozycja wyjściowa taka sama, czyli nogi rozstawione. Wyciągnąć horyzontalnie prawą rękę, lewą zgiąć w taki sposób, by palec wskazujący i kciuk dotykały prawego obojczyka. Odwracamy tułów, odchylając wyciągniętą rękę za siebie jak najdalej. Patrzeć na końce palców. Nie zatrzymując się w końcowym punkcie zwrotu, wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy to samo w drugą stronę. Powtarzamy ten podwójny ruch 4 razy (ćwiczenie trwa 10 sek.)


Ćwiczenie trzecie:
Woda w dalszym ciągu przedostaje się do jelita cienkiego dzięki następującemu ćwiczeniu: wykonujemy wariant "Kobry". Tylko duże palce stop i dłoni dotykają podłogi, biodra znajdują się nad podłogą. Stopy rozsunięte na około 30 cm. Odwracamy głowę i tułów, dopóki nie zobaczymy przeciwnej pięty (czyli, gdy odwracamy się w prawo, patrzymy na lewą piętę). Nie zatrzymując się w końcowej pozycji, wracamy do pozycji wyjściowej i powtarzamy to samo w drugą stronę. Powtórzyć 4 razy te 2 ruchy. Czas: 10-15 sek.


Ćwiczenie czwarte:
Musimy wprowadzić do grubego jelita wodę, która już doszła do końca jelita cienkiego. Umożliwia to ćwiczenie 4. Jest to najbardziej skomplikowane ćwiczenie z całego zestawu, ale wykonać go może każdy za wyjątkiem osób cierpiących na schorzenie kolana lub łękotki. Te osoby mogą uciec się do wariantu opisanego niżej.

Ćwiczenie wykonuje się w taki sposób:
a. kucnąć, stopy są rozstawione na około 30 cm, pięty znajdują się po wewnętrznej stronie bioder. Dłonie leżą na kolanach.
b. obrócić tułów. Lewe kolano umieścić na podłodze przed przeciwległą stopą. Dłonie na przemian popychają prawe biodro do lewego boku i lewe biodro do prawego boku, aby przycisnąć połowę brzucha i nacisnąć na grube jelito. Patrzeć za siebie, by zwiększyć obrót tułowia i nacisnąć na brzuch.
Jeśli w poprzednich ćwiczeniach kierunek ruchu był obojętny, w tym ćwiczeniu lepiej jest na początku naciskać na prawą stronę brzucha. Jak we wszystkich poprzednich ćwiczeniach, czas wykonania - 15sek.


Wariant ćwiczenia
Jest wersja Ardha-matsyendrasany - asany ze skrętem. W tym wypadku stopa umieszczona przy wewnętrznej stronie uda, bark odchylony tak daleko, jak to możliwe do zgiętego kolana. Bark jest lekko odchylony do tyłu. Ręce są oparte o zgięte kolano, które służy jako dźwignia do przekręcania kręgosłupa i przyciskania uda do dolnej części brzucha.

Jeśli po wypiciu 4 szklanek powstanie uczucie przepełnienia żołądka, wystąpią mdłości, będzie to świadczyło, że oddźwiernik żołądka (klapa pomiędzy żołądkiem a dwunastnicą) nie otworzył się tak, jak należy. W tym wypadku trzeba powtórzyć zestaw ćwiczeń 2 lub 3 razy bez picia wody. Ustanie mdłości zasygnalizuje, iż przejście zostało otwarte. Jak tylko syfon zacznie funkcjonować, będziemy mogli bez żadnych komplikacji kontynuować zabieg. Może też tak się stać, że powstałe w procesie fermentacji produktów gazy uniemożliwiają uruchomienie syfona. W tym wypadku wystarczy nacisnąć rękami na brzuch lub wykonać świecę. W skrajnym przypadku, gdy woda wciąż pozostaje w żołądku, zostają dwa wyjścia: wywołać odruch wymiotny, łaskocząc podstawę języka dwoma palcami prawej ręki. Ulga nastąpi natychmiast. Drugie wyjście to nie czynić nic. Woda wydali się sama w postaci moczu. Po tych ćwiczeniach należy odpocząć i zjeść.

Uwaga:
Nie należy jeść wcześniej niż 30 minut po ćwiczeniach, natomiast też nie później niż jedna godzina. Zabronione jest zostawiać układ trawienny bez pokarmu dłużej niż na godzinę. Pierwszy posiłek składa się z dobrze rozgotowanego ryżu. Można dodać dobrze rozgotowaną marchew. Z tym trzeba zjeść 40 g masła. Ryż można zastąpić gotowaną pszenicą, owsem itd.Uwaga! Ryżu nie wolno gotować na mleku. W ciągu 14 godzin po ćwiczeniach nie wolno pić mleka ani kefiru. Nie należy też spożywać mleka przez najbliższe 3dni.
Oprócz tego zabronione są kwaśne produkty i napoje, owoce i surowe warzywa. Pieczywo wprowadzamy dopiero przy drugim posiłku. Po 24 godzinach wracamy do normalnego trybu odżywiania, unikając jednak przejadania się i ograniczając spożycie mięsa.

Picie
Pochłonięcie tak dużej ilości słonej wody przyciągnie do jelit, z powodu znacznej osmozy, część płynu z krwi. A zatem, płynna część krwi pójdzie w kierunku przeciwnym zwykłemu wchłanianiu, przeczyszczając kosmki jelitowe. To właśnie czyni Szankh Prakszalanę unikalną. Nie znam Żadnego systemu oczyszczania, który czyścił by nasze kosmki jelitowe - ten uniwersalny, porowaty katalizator, od którego efektywności głównie zależy przyswajanie pokarmu.

Jest całkowicie zrozumiałe, że może pojawić się uczucie pragnienia. Można napić się dopiero w czasie pierwszego posiłku. W przeciwnym razie będziemy w dalszym ciągu "karmić" syfon, czyli chodzić do toalety. W czasie pierwszego posiłku i po nim możemy pić wodę lub słabą herbatę. Stolec pojawi się po 24 lub 36 godzinach, będzie koloru złocistego, Żółtego i bez zapachu, jak niemowlęcy.

Osoby cierpiące na zaparcia mogą robić Szankh Prakszalanę co tydzień, ale tylko z 6 szklankami wody. Jest to najlepszy sposób na zmuszanie jelit do prawidłowej pracy.

Korzystne oddziaływanie
Oprócz tego, że dzięki tej metodzie oczyścimy kanał trawienny, zauważymy zmiany zewnętrzne. Pojawi się świeży oddech, dobry sen, z ciała i twarzy zniknie wysypka. Stolec zmieni kolor - świadczy to o tonizacji wątroby i trzustki.

Przypadki słabych form cukrzycy zostawały wyleczone po dwumiesięcznych kuracjach Szankh Prakszalany, robionej co 2 dni, w połączeniu z odpowiednią dietą. Prawdopodobnie wysepki Langergansa znajdujące się w trzustce, wydzielają więcej insuliny pod wpływem ogólnej stymulacji tego gruczołu. Oczyszczenie układu trawiennego pociąga za sobą prawidłowe przyswojenie pożywienia i zmusza chudych do tycia, a do odchudzania się tych, którzy powinni zrzucić wagę.

Przeciwskazania (ważne)
Jest ich niewiele. Chorzy na wrzody żołądka nie mogą, naturalnie, zastosować Szankh Prakszalany. To dotyczy również dezynterii, chorób układu trawiennego, rozwolnienia, ostrej kolki, ostrego zapalenia wyrostka robaczkowego, a tym bardziej takich poważnych chorób jak gruźlica jelit i rak. Szankh Prakszalana jest rzeczą wspaniałą, przekonałem się na "własnej skórze". By szybciej przyswoić tę metodę, na początku można ją praktykować co 2 tygodnie.

Zdrowia życzę! 


Źródło: 
Fragmenty książki G. P. Małachowa - Oczyszczanie organizmu i prawidłowe odżywianie

11 komentarzy:

 1. Witam, czy takie oczyszczanie jest równie skuteczne dla jelit co lewatywy? Czuję, że mam nagromadzone śmieci przez lata- w których jadanie warzyw było świętem więc chciałabym porządnie się oczyścić. Drugie pytanie- ile razy należy wykonać takie oczyszczanie, żeby było skuteczne ale co najważniejsze bezpieczne? A i jeszcze czy poprzez ten zabieg nie wyjaławia się flory bakteryjnej??

  OdpowiedzUsuń
 2. Super to oczyszczanie!Wrocilem do zycia. Czuje sie znacznie lepiej i mam wiecej energii:)Polecam kazdemu:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Polecam. Działa! Będę z tego sposobu korzystać

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam. Działa! Będę z tego sposobu korzystać

  OdpowiedzUsuń
 5. czesc, wielkie dzieki za tego posta. Czy mozna zamiast soli kamiennej zastosowac sol gorzka, bardzo prosze o odpowiedz. serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam,
   Dzięki za komentarz. Oczywiście że można zastosować sól gorzką. Jak najbardziej. Wszystkie sole naturalne bogate w minerały a nie rafinowane świetnie się nadają.
   Pozdrawiam również

   Usuń
 6. Witam, czy picie na koniec 3 szklanek czystej wody i wymiotowanie jest konieczne ? CZy można to jakoś obejść ? :)

  OdpowiedzUsuń