17/12/2019

Zapomniane czy przemilczane kuracje solne?

Fragmenty  artykułu  ze strony Borysa Bołotowa  w  tłumaczeniu  z rosyjskiego - Antonina Shustova (Zorzi)

WSZYSTKO O SOLI ! Bandaże solne ratują nawet z raka.

Borys Bołotow
Ten przepis został opublikowany w ЗОЖ w roku 2002. Niestety, to jest zupełnie zapomniane, specjalnie wyrugowane z pamięci i zdyskredytowane przez firmy farmaceutyczne w ich pogoni za zyskiem. Prawie podobnie jak  działanie soli Epsom w kompresach, czasem na mastopatię czy siniaki, jak więcej kąpieli solnych, płukanie nosa, nacieranie twarzy solą by pozbyć się  zmarszczek, płukanie zatok ... Wszystko sprawdza się i działa! Ta historia została znaleziona w starej gazecie. Mowa w niej o niesamowitych leczniczych właściwościach soli, która była używana nawet podczas II  wojny światowej w leczeniu rannych żołnierzy.

- Podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej pracowałam jako starsza siostra operująca w szpitalach polowych z chirurgiem I. I. Shcheglovym. W przeciwieństwie do innych lekarzy z powodzeniem stosował hipertoniczny roztwór chlorku sodu w leczeniu rannych osób. Na rozległej powierzchni skażonej rany nakładał luźny kompres  mocno zwilżony roztworem soli. Po 3-4 dniach rana stała się czysta, różowa, temperatura, jeśli wysoka, spadła prawie do normy, po czym nałożono bandaż gipsowy. Po kolejnych 3-4 dniach ranni byli wysłani na tyły. Roztwór hiperintensywny działał idealnie - prawie nie mieliśmy śmiertelności. Około 10 lat po wojnie użyłam metody Shchegłowa do leczenia własnych zębów, a także próchnicy powikłanej ziarniniakiem.
Szczęście przyszło po dwóch tygodniach. Po tym rozpoczęłam badania wpływu soli fizjologicznej do takich chorób jak zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie nerek, przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego, choroby reumatycznej serca, stanów zapalnych w płucach, reumatyzmu, zapalenia szpiku, ropni i tak dalej.

Zasadniczo były to odosobnione przypadki, ale za każdym razem otrzymywałam dość szybko pozytywne wyniki. Później pracowałam w klinice i chciałabym mówić o szeregu dość trudnych przypadków, gdy opatrunek z roztworem soli był bardziej skuteczny od wszystkich innych leków. Udało się wyleczyć krwiaki, zapalenie kaletki, przewlekłe zapalenie wyrostka robaczkowego. Faktem jest, że roztwór soli ma właściwości absorbujące i czerpie z tkanki płyn o patogennej florze.
Raz, podczas podróży służbowej, zatrzymałem się w pewnej kwaterze. Dzieci gospodyni były chore na krztusiec. Kasłały bez przerwy i boleśnie. Na noc położyłam solne paski na plecach. Po pół godzinie kaszel ustał i pojawił się dopiero rano. Po czterokrotnym położeniu bandaży choroba zniknęła bez śladu.

W omawianej klinice chirurg zaproponował, żebym spróbowała roztworu soli w leczeniu guzów. Pierwszym takim pacjentem była kobieta z nowotworowym znamieniem na twarzy. Zwróciła uwagę na to znamię sześć miesięcy wcześniej. W tym czasie znamię  zmieniło kolor na purpurowy, zwiększając objętość, z którego wydzielała się szaro-brązowa ciecz. Zaczęłam robić jej solne kompresy.  Po pierwszym guz stał się blady i zmniejszony. Po krótkim czasie zbladł i zdawał się kurczyć.
Wycieki ustały. A po czwartym kompresie znamię uzyskało swój pierwotny wygląd. Przy piątym leczenie zakończyło się sukcesem bez operacji.
Potem była młoda dziewczyna z gruczolakiem piersi. Miała mieć operację. Poradziłam pacjentowi przed operacją, aby przez kilka tygodni stosował bandaże solne na klatce piersiowej. Trudno sobie wyobrazić, ale operacja nie była już potrzebna. Sześć miesięcy później rozwinął się gruczolak na drugiej piersi. I znowu wyleczyła się z opatrunkami hipertonicznymi bez operacji. Spotkałam  ją dziewięć lat po leczeniu. Czuła się dobrze i nawet nie pamiętała tej choroby. Mogłabym kontynuować historię cudownych uzdrowień za pomocą bandaży z hipertonicznym roztworem. Mogłabym np. mówić o nauczycielu jednego z instytutów w Kursku, który po dziewięciu kompresach z soli pozbył się gruczolaka stercza. Kobieta, cierpiąca na belugę, po tym jak zakładała bandaż na noc - pod bluzkę i spodnie przez trzy tygodnie, odzyskała zdrowie.

Praktyka stosowania opatrunków solnych.

1. Sól kuchenna w roztworze wodnym w stężeniu nie większym niż 10 procent  wyciąga wszystkie nieczystości z chorego ciała. Lecz efekt terapeutyczny będzie występował tylko wtedy, gdy opatrunek będzie przewiewny, to znaczy jest higroskopijny, który jest określony jakością materiału użytego do opatrunku.

2. Opatrunek solny działa miejscowo - tylko na chorym narządzie lub na określonym obszarze ciała. Gdy ciecz jest absorbowana z warstwy podskórnej, płyn tkankowy z głębszych warstw podnosi się do niej, niosąc wszystkie patogeny:  drobnoustroje, wirusy i substancje organiczne. Tak więc, podczas działania bandaża w tkankach chorego organizmu, płyn jest odnawiany, patogen jest oczyszczany i z reguły eliminowany jest proces patologiczny.

3. Opatrunek z hipertonicznym roztworem soli kuchennej działa stopniowo. Efekt terapeutyczny osiąga się w ciągu 7-10 dni, a czasami więcej.

4. Zastosowanie roztworu soli kuchennej wymaga zachowania ostrożności. Na przykład nie polecałabym stosowania bandaży o stężeniu roztworu przekraczającym 10 procent. W niektórych przypadkach nawet 8 procentowe rozwiązanie jest lepsze. (Rozwiązanie pomoże ci przygotować każdy farmaceuta).
Pojawi się pytanie niektórych: gdzie lekarze sprawdzają, czy bandaż z hipertonicznym roztworem jest tak skuteczny, dlaczego ta metoda leczenia nie jest powszechnie stosowana?
To bardzo proste - lekarze są w niewoli leczenia uzależnień. Firmy farmaceutyczne oferują coraz więcej nowych i droższych leków. Niestety medycyna to także biznes. Problem z hipertonicznym rozwiązaniem polega na tym, że jest on zbyt prosty i tani. Tymczasem życie przekonuje mnie, że takie bandaże są świetnym narzędziem w walce z wieloma dolegliwościami. Na przykład z katarem i bólami głowy; na noc nakładam okrągły kompres na czoło i tył głowy. Półtorej godziny później katar przechodzi, a rano ból głowy znika. Przy jakichkolwiek chorobach katarowych nakładam bandaże przy pierwszych objawach. A jeśli wciąż brakuje czasu i przytrafiło się dostać infekcję w gardle i oskrzelach, to należy założyć bandaż zarówno  na głowie i szyi (3-4 warstw miękkiej cienkiej tkaniny) i plecy (2 warstwy mokrego i suchego ręcznika 2 warstwy) zwykle na całą noc. Wyleczenie osiąga się po 4-5 procedurach. W tym samym czasie kontynuuję pracę.

Kilka lat temu przyszła do mnie krewna. Jej córka cierpiała na ostre ataki zapalenia pęcherzyka żółciowego. W ciągu tygodnia używałam bawełnianego ręcznika nasączanego roztworem soli na jej chorą wątrobę.  Bandaż kładłam na wątrobę w granicach: od podstawy piersi lewej na środku linii bocznej części brzucha, a szerokość - od mostka i białej linii brzucha przodu do tyłu kręgosłupa.
Bandaż nakłada się ciasno z jednego szerokiego kawałka, także mocniej - na brzuchu. Po 10 godzinach bandaż zostaje usunięty i na ten sam obszar przez pół godziny kładzie się butelkę gorącej wody. Robi się to w celu poszerzenia dróg żółciowych w wyniku głębokiego ogrzewania, dla swobodnego przejścia do jelit odwodnionej i zakrzepłej masy żółciowej.  Jeśli chodzi o dziewczynę, minęło wiele lat od tego leczenia, a ona nie skarży się na swoją wątrobę. Nie chcę wspominać o adresach, imionach, nazwiskach.

Chcesz - wierz lub - nie,  ale 4-warstwowy bandaż z ręczników bawełnianych z solą, nałożony na obu piersi na 8-9 godziny w nocy, kobiecie pomógł pozbyć się dwa tygodnie raka piersi. Mój przyjaciel za pomocą wymazów z soli nałożonych bezpośrednio na szyjkę macicy przez 15 godzin, poradził sobie z rakiem szyjki macicy. Po 2 tygodniach leczenia guz rozrzedzono 2-3 razy, stał się bardziej miękki, jego wzrost ustał. Tak pozostał do dnia dzisiejszego. Roztwór soli można stosować tylko w bandażu, ale nie w kompresie. Stężenie soli w roztworze nie powinno przekraczać 10%, ale nie może spaść poniżej 8%. Opatrunek z roztworem o wyższym stężeniu może prowadzić do zniszczenia naczyń włosowatych w tkankach w obszarze aplikacji. Bardzo ważne jest, aby wybrać dobry materiał na bandaż. Musi być higroskopijny. Oznacza to, że łatwo jest zmoczyć bez pozostałości tłuszczu, maści, alkoholu, jodu. Są niedopuszczalne na skórze, na której nałożono bandaż. Najlepiej używać lnu i ściereczki bawełnianej (ręcznik)... W końcu możesz użyć gazę. Ten ostatni składa się z 8 warstw. Każdy inny z tych materiałów - w 4 warstwach. Podczas nakładania opatrunku roztwór powinien być wystarczająco gorący. Ściśnij nośnik materiału bandażowego, aby nie był zbyt suchy i niezbyt mokry. Nie nakładaj niczego na bandaż. ...
Przy różnych procesach płucnych (jest to wykluczone podczas krwawienia z płuc), bandaż lepiej umiejscowić na plecach, ale trzeba znać lokalizację tego procesu. Bandaż na piersi jest wystarczająco ciasny, ale nie utrudniaj oddechu. Brzuch powinien być obandażowany jak najmocniej, ponieważ w nocy bandaż może się uwalniać i przestaje działać. Rano, po zdjęciu bandaża, materiał należy dokładnie spłukać w ciepłej wodzie. Aby bandaż lepiej przylegał do pleców, umieścić na nim mokre warstwy pomiędzy łopatkami w postaci wałka na kręgosłup i obandażuj całość.

To w rzeczywistości jest wszystko, czym chciałabym się podzielić. Jeśli masz problemy i nie możesz ich rozwiązać w placówkach medycznych, spróbuj użyć opatrunków solnych. Ta metoda nie jest jakąś sensacją. Była po prostu skutecznie zapomniana.
Jak prawidłowo przygotować 10% sól fizjologiczną? Dobre przepisy można teraz znaleźć w setkach, trudno kogoś zaskoczyć czymś nowym. Ale ten przepis jest tak prosty i skuteczny, że aż  chce się go udostępnić. Czytałam to wiele lat temu w gazecie. Jedna pielęgniarka podała taki przepis:

1. Weź 1 litr przegotowanej wody, śniegu lub deszczówki lub destylowanej ciepłej wody.

2. Wlać 1 litr wody do 90 g soli kuchennej (tj. 3 łyżki bez góry). Dokładnie wymieszaj. Otrzymano 9-procentowy roztwór soli.

3. Weź 8 warstw bawełnianej gazy, wlej część roztworu i przytrzymaj w nim 1 minutę 8 warstw gazy. Lekko ściśnij, aby nie kapało.

4. Umieść 8 warstw gazy na bolącym miejscu. Na wierzch kawałek czystej owczej wełny. Zrób to przed pójściem spać.

5. Umocuj wszystkie tkaniny bawełniane lub bandaż, nie używając izolacji polietylenowych. Przechowywać do rana. Rano usuń wszystko. A następną noc wszystko  powtórzyć.
Ten zaskakująco prosty przepis leczy wiele chorób, wyciąga toksyny z kręgosłupa ze skóry, zabija wszystkie infekcje. Tamuje krwawienie wewnętrzne, leczy poważne obrażenia wewnętrzne i zewnętrzne, w dłuższej kuracji leczy wewnętrzne nowotwory, zgorzel, zwichnięcia, zapalenie stawów i inne procesy zapalne w organizmie. Stosując ten przepis kilka moich przyjaciół i krewnych uratowało się z

- wewnętrznego krwawienia
- poważnego urazu płuc
- zapalenie stawu kolanowego
- zakażenie krwi
- śmiertelnego krwotoku nogi z głęboką raną po nożu
- zapalenia nieżytowego mięśni szyi i wielu innych.

Akademik Bołotow to wszechstronny naukowiec, biolog, chemik, fizyk, który poświęcił ponad 40 lat życia na badania naukowe. Jego zrozumienie fizjologii człowieka i leczenia chorób to epokowy przełom w nauce. Medycyna przyszłości będzie opierać się na tezach Bołotowa, jego teorii komórkowego odmładzania organizmu i leczenia chorób deformacyjnych. Stosując jego system leczenia, w ciągu pół roku udało się zregenerować palce rąk i nóg po silnym odmrożeniu. Takich „cudów” w arsenale uczonego jest wiele. Zalecenia Borysa Bołotowa są jasne, proste i łatwe do przestrzegania. Każdy człowiek jest w stanie przygotować preparaty enzymatyczne i inne lekarstwa, aby wyleczyć się z najcięższych chorób.


                                                                 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz